تاريخ روز : پنجشنبه 14 مهر 1401

شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو

  

اخبار 

 
عنوان خبر:

سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی شستا در بخش تولید و صنعتدیرعامل شستا از سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در بخش تولید و صنعت با هدف تحقق عدالت و توسعه مناطق محروم طی سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم بازیان در جلسه شورای اداری شهرستان انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و مدیران ارشد وزارت کار از تدوین برنامه سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی طی ۱۰ سال آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه پنج ساله تدوین شده برای ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی و نیز تامین امنیت غذایی، شستا در نظر دارد با ایجاد واحدهای دامپروری بزرگ، یک میلیون تن به ظرفیت ۱۰ میلیون تنی تولید شیر در سطح داخل اضافه کند.

وی افزود: تحقق این هدف نیازمند حمایت از سوی صندوق توسعه ملی، دولت و مجلس است. شستا برای تامین امنیت غذایی وارد میدان شده و در اولین گام، اتمام طرح‌های نیمه تمام در این حوزه را در راس برنامه‌ها قرار داده است. ایجاد دامداری ۳ هزار راسی با ۱۵۰۰ دام مولد و تولید سالانه ۳۲ هزار تن شیر از جمله طرح‌های شروع شده توسط شستا در شهرستان انگوت مغان است. این پروژه بر اساس زمان بندی پیش نرفته و بانک مشارکت کننده باید در اجرای این طرح بیشتر همراهی کند.

این مقام مسئول با اشاره به پیش‌بینی سرمایه گذاری ۲۸۰ میلیارد تومانی شستا و نیز تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی بانک ها برای اجرای این طرح بزرگ ادامه داد: بانک ها تاکنون اقدامی در اجرای این طرح نکرده و تسهیلاتی نیز پرداخت نکرده اند. به زودی تکلیف این پروژه بزرگ مشخص شده و کار بصورت جدی دنبال خواهد شد.

بازیان نسبت به تکمیل شرکت صنعتی تولید ظروف شیشه‌ای برای محصولات دارویی در شهرستان گرمی وعده مساعد داد و عنوان کرد: این طرح در آینده نزدیک با سرعت بیشتری اجرا و تکمیل می شود. سرمایه‌گذاری در بخش دولتی، خصوصی و مردمی متوقف شده است. مخاطرات و ریسک اقتصادی بالا رفته و این وضعیت موجب شده همه در قبال سرمایه احساس خطر کرده و دل‌نگران سرمایه و طرح شوند. با توجه به مشکلات تکمیل طرح‌های نیمه تمام و نیاز به محاسبات جدید، شستا نیز وظیفه حفظ سرمایه موجود مردم در صندوق تامین اجتماعی را دارد.

وی استفاده از ظرفیت اقتصادی و سرمایه گذاری شستا برای محرومیت زدایی و اشتغال و تحقق عدالت را از اقدامات ارزشمند این مجموعه ذکر کرد و گفت: شستا ۲۴۵ هزار میلیارد تومان سرمایه و دارایی در ۲۵ استان دارد. به رغم دارایی زیاد و انتظارات به حق مردم، تنگناهای مالی برای سرمایه‌گذاری هم دارد و امید است با سیاست اصولی دولت، ریسک سرمایه‌گذاری کمتر شود.